Zase ta Berounka


S druhým květnovým prodlouženým víkendem jsme chtěli opustit zdi našeho domu a nadýchat se čerstvého vzduchu. Do oka nám padla vyhlídka Čerchov, která se nachází u města Nižbor v přírodní rezervaci Křivoklátsko.


Náš výchozí bod se nacházel přímo ve městě Nižbor, kde jsme nechali zaparkované auto na parkovišti hned za mostem přes Berounku - u BMX hřiště.

Poté jsme se vydali po červené turistické značce, která začíná uličkou se schůdky, která se nachází hned za zatáčkou (a za budovou Obecního úřadu) hlavní silnice Křivoklátská, a ta nás zavede přímo na kopec k zámku Nižbor a kostelu  Povýšení sv. Kříže. Nahoře za zámkem je ještě jedno parkoviště, které je o něco blíže, tedy spíš nemusíte šlapat do kopce jako my. :) Zajedete k němu hned ze zatáčky z hlavní silnice (stále Křivoklátská). Odtud půjdete cestou (ulice K Jezírkám) mezi poli až do lesa. Držíte se pořád po červené turistické značce – jedná se o část Svatojakubské cesty – po příjemné lesní cestě (potkali jsme rodinu s dětmi a s kočárkem :) ) až dorazíte k rozcestníku a vydáte se směrem na vyhlídku Čerchov po lehce strmé a úzké cestě. Na vyhlídce na vás čeká informační tabule, s posezením a krásnou vyhlídkou.Po přestávce s osvěžením a kocháním výhledem jsme se trošku škrábali (samozřejmě pouze my, náš kamzík Majlo neměl sebemenší problém vystřelit až nahoru a sledovat, jak za ním spěcháme) zpět k rozcestníku a vydali jsme se pokračováním po červené Svatojakubské cestě dále. Pokračovala krásná a klidná cesta lesem, která nás zavedla do obydlenější části rekreačních chat v oblasti Na Sečích, jako zodpovědní návštěvníci jsme prošli oblastí a pokračovali z kopce směr rozcestník Pod Hrachovkou, tam jsme změnili barvu naší cesty na modrou a pokračovali jsme podél potůčku zpevněnější cestou až k Berounce.Poslední část naší cesty vedla po asfaltové silnici, kde jsme všeho všudy potkali asi 10 aut a asi 50 cyklistů. Trochu jsme se báli ale nejednalo o frekventovaný úsek, takže jsme ťapkali podél Berounky, zpět k naší Ibizce. A čím nás strach z aut odvděčil? Mohli jsme potkat párek vyder, jak si odpočívají a plují v řece Berounce. :)


Celkem km: 10,5 km Výchozí bod: parkoviště Nižbor Turistická trasa: červená a modrá Cíl: vyhlídka Čerchov Náročnost: lehce středí

18 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Veronika Šejcová © Copyright

time4dogshow@gmail.com / Praha / Veronika Šejcová a team

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon