Skryjská jezírka aneb trochu osvěžení v těchto parných dnech

Aktualizace: 29. čvc 2018

Nedaleko Berouna, schované uprostřed lesa, dostupné přes lávky a skalnaté výšiny se nachází malá a malebná jezírka pojmenovaná podle vesničky Skryje.


Léto v plném proudu, my máme volnou sobotu a tak přemýšlíme, kam se vydat na výlet a zároveň se neupéct. Do oka nám padly Skryjská jezírka nedaleko Berouna.


Cesta ze západní strany Prahy nám na Skryjská jezírka trvala kolem hodiny. Auto jsme nechali zaparkované na parkovišti u obce Podmokly, kde je na to vyhrazené místo a parkování je zde zdarma.

Na Skryjská jezírka se dostanete po modré značce, která pozor vede, jak od parkoviště přímo do lesa, tak i přes silnici a louku. Pokud chcete navštívit ... mlýn, tak se dejte rovnou do lesa, pokud ale plánujete se vydat na cestu k jezírkům, pak je nutné přejít silnici. Cesta vede po louce, která vás nakonci zavede také do lesa, kde už začíná cestička s lávkami přes Zbirožský potok.

Trasa je krátká celkem asi 1,5km, není až tak náročná, povětšinou půjdeme po širší cestě, občas je nutné podlézt strom (momentálně je tam hodně popadaných stromů ale nic hrozného, co by vám bránilo v chůzi. :) ) či vyjít po užší cestičce ale potkali jsme i výletníky jak s dětmi a také s kočárky tak i s většimi plemeny psů :). Nakonci je jen "skála", na které musíte být opatrní při slézání.

45 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše