Mlhavé listopadové údolí

Aktualizace: 1. pro 2020


V prvním listopadovém víkendu jsme se rozhodli vyrazit na výlet. Náš směr se nyní nacházel na severu Čech, což je pro nás milovníky Šumavy neobvyklé ale nebráníme se změnám, a hlavně novým místům a zážitkům.

Cílem byli Tiské stěny v CHKO Labské pískovce. Auto jsme nechali na jednom z parkovišť za 50 Kč v Tisé blízko hřbitova.Je to jedna ze dvou variant vstupu do skal:

- Z obce Tisá – zde se nachází 3 parkoviště u sebe. Vstup do skal Vás zavede zelená turistiká značka od kostela Sv. Anny, okolo hřbitova do mírného kopce a dostanete se na Tiské stěny -Skalní náměstí, kde je možné si vybrat jaký okruh půjdete. Tuto variantu jsme vybrali i my.


- Vychozí bod Tiské stěny - tur. Chata místo se nachází po silnici, která vede směrem na obec Sněžník. Tento bod Vám umožní vstup pouze na velký okruh skal.

Celá trasa ať velký či malý okruh je značena zeleno tiristickou značkou. V den našeho výletu jsme navštívili pouze velký okruh, který vede částečně mezi skalami a částečně chodíte nahoře po skalách.První část naší trasy vedla spodem, tedy kousek mezi skalami kousek lesem, než jsme došli na spojovací místo, kterým jsou úzké kovové schody, které vás vyvedou na samotný vršek skal.

Tato část může být pro některé chlupáče problém, schody jsou úzké a každý schod je s dírami. Malá plemena je možné vzít do ruky a vylézt ale větší či velká musejí jít před vámi, jelikož jsou schody pro jednoho není možné abyste šli se psy zároveň vedle sebe. Tohoto úseku jsme se trochu báli i my ale naše briardice schody pomalu vyběhla s takovou lehkostí jakou jsme nečekali. 😊


Cesta vrcholem skal je nádherná, protkaná kousíčky lesa, který dodává skalám útulnou atmosféru. V našem případě jsme měli trochu smůlu, jelikož skoro celý den byla mlha, takže jsme se nemohli kochat výhledy, které skály nabízí.Tiské stěny rozhodně doporučujeme navštívit. Cestu je možné absolvovat i se psy, které doporučujeme mít na vodítku. Vrchol skal není nijak chráněný a pokud máte takové zvědavce a nedočkavce v jednom jako my, určitě si s vámi procházku užijí i na vodítku. 😊

Zbytek odpoledne tedy konkrétněji, než se setmělo, jsme strávili volnou procházkou na moldavských pastvinách. 😊
5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Veronika Šejcová © Copyright

time4dogshow@gmail.com / Praha / Veronika Šejcová a team

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon