Místo Praotce Čecha aneb vzhůru na Říp!

Poslední květnový víkend roku 2018 jsme vyrazili společně na vrcholek hory Říp. :)


Symbol České republiky, který je jedním ze symbolů české historie. Na horu Říp se vznáší pověst o příchodu našich předků do této země a my se rozhodli na ni vystoupit včetně našeho malého čtyřnohého dobrodruha. :)


Úvodní cesta k hořeNa hoře Říp a kolem ní se ve 14. století usadili naši předkové, tedy první Slované, které vedl praotec Čech.


Hora Říp se nachází asi 5 km od města Roudnice nad Labem, cesta ze západní strany Prahy nám trvala něco málo přes půl hodiny. Pod horou se nachází malé placené parkoviště (50kč parkovné), od kterého vede delší asfaltová cesta lemovaná stromy přímo k hoře. Až se dostanete na konec cesty začíná cesta uprostřed lesů, která již není asfaltová ale prašná s kameny ale potkali jsme jak cyklisty, kteří se rozhodli horu zdolat tak i mnoho rodin s kočárky. :)

Cesta uprostřed lesa na vrchol hory Říp

Výšlap nám trval hodinu, v horkém počasí, které se o víkendu udělalo, jsme měli několik zastávek pro dodržování pitného režimu. :)


Turistická cesta je 1,7 km dlouhá od parkoviště až po vrchol. Na vrcholu je občerstvení, kde se můžete posílit nejen pivem ale i točenou malinovkou a párkem v rohlíku a prohlédnout rotundu sv. Jiří.

Občerstvení na vrcholku :)

Doporučujeme obejít rotundu, za kterou vede stezka lesem na krásné vyhlídky.

Výhled za rotundou


Lesní cesta k vyhlídce :)


14 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše