"Ahoj barevný podzime!"

Polovina října nám přichystala babí léto, které jsme zaručeně chtěli ještě využít, a proto jsme zamířili na jih, a to konkrétněji do města zvaného Železná Ruda, které se nachází na okraji Národního parku Šumava.


Ubytování nám poskytl penzion Dominik, kde jsme strávili dvě noci v krásném apartmánu. Více o ubytování ZDE. :)

Plán byl jasný co nejvíce využít zřejmě poslední krásný a teplý víkend v tomto roce.

Páteční odpoledne jsme využili k procházce v lese, kde na nás čekala velká překvapení.


V sobotu nás čekal výlet, a to ke dvěma největším ledovcovým jezerům v České republice, a nakonec i rozhledně. :)


Náš výlet začal na parkovišti, které se nachází na Špičáckém sedle, je zde placené a to 25 Kč za hodinu, k platbě poslouží automat, ve kterém můžete platit i platební kartou. Poté jsme se vydali po žluté stezce na Černé jezero (leží ve výšce 1008 m. n. m.). Cesta nás vedla po příjemné asfaltové cestě o délce 3 km.


Naše trasa (Z rozcestí Nad Malým Špičákem jsme ušli 1 km na rozhlednu Špičák)

Na Šumavě je celkem 8 ledovcových jezer 5 v České republice a 3 se nachází v Německu.


Cesta nám pokračovala po červené, a to na Čertovo jezero (leží ve výšce 1028 m. n. m), které je od Černého vzdálené 2,5 km. To už nás čekala trochu náročnější cesta a kilometr do prudšího stoupání, ale potkali jsme několik rodinek s kočárky, zřejmě záleží zdali je tatínek ochotný tlačit kočárek přes všechny úskalí. :) Poté kousíček opět po asfaltu a následně z kopce po zpevněné cestě přímo k Čertovu jezeru.


Po krásné zastávce, svačince a fotografické akademické čtvrthodince, při které jsme se snažili udělat alespoň jednu normální fotku, jsme se vydali zpět nahoru a rozhodli se využít 1 km dlouhou cestu k rozhledně Špičák. Rozhledna byla přístupná, na vrcholku sjezdovky fungovala lanovka a také kiosek, kde jste mohli načerpat síly na cestu zpět. My jsme cestu k parkovišti zvolili po modré turistické značce přímo do Špičáckého sedla.

Trasa je dlouhá celkem 11 km, náročnost lehce střední a všem doporučujeme!

Počasí nám vyšlo nejlíp jak mohlo, a proto jsme si víkend užili na maximum. :)
28 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše