FCI neboli Mezinárodní kynologická federace byla vytvořena 22.5. 1911, 5 státy - Německem, Rakouskem, Francií, Belgií a Nizozemskem, ve snaze prosadit a chránit kynologii a čistokrevné psy.

Díky První světové válce federace zanikla a v roce 1921 ji znovu vytvořily Société Centrale Canine de France and the Société Royale Saint-Hubert.

  • Nyní má 95 členů - států. Každá země vystavuje své rodokmeny pro štěňata a také má rozdílné podmínky proto stát se rozhodčím. Federace zajišťuje aby jak rodokmeny, tak i rozhodčí byli vzájemě uznáváni všemi členy FCI. To znamená, že pokud se stanete rozhodčím můžete posuzovat výstavu nejen u nás ale také v jiné zemi, například v Maďarsku. Pokud si pořídíte štěně z České republiky můžete se s ním zúčastnit výstavy i v jiné členské zemi - například Německu.

 

  • Je rozdělena do 5 sekcí a to na Evropu, Ameriku a Karibik, Asii a Pacifik, Blízký východ a Afriku.

  • Na stránkách federace najdete nejen názvy chovatelských stanic, standardy jednotlivých plemen ve 4 světových jazycích - angličtině, němčině, španělštině a francouštině, směrnice, které definují psí sporty, výstavy apod., kalendář nadcházejících mezinárodních výstav. Dále například ověřuje získané tituly pro udělení Mezinárodních šampionů - jako například Mezinárodní šampion krásy - C. I. E. a jiné.

  • Uznává 344 plemen, každé plemeno vlastní svůj standart - detailní popis ideálního typu plemene, podle kterého se řídí rozhodčí na výstavách ale měli by také chovatele aby se snažili produkovat správné a zdravé psy.

 

  • Plemena jsou rozdělena do 11 skupin, kam spadají příslušné rasy: